Účty

Současná ekonomika nabízí mnoho způsobů jak spravovat své finanční zdroje. Pro efektivní transakce peněz je vhodné mít vytvořen účet, který bude efektivně provádět různé platby nebo například spořit nevyužité finanční prostředky.

Internetová peněženka

Nejsnazší možností, jak si zřídit účet online pro různé okamžité transakce a správu finančních prostředků, je možnost zřídit si bezplatnou internetovou peněženku od některé uznávané finanční instituce.

Bankovní účet

Bankovní účet je již standardním nástrojem pro správu i zhodnocení finančních prostředků. Existuje velké množství bank, spořitelen a záložen, které umožňují založení účtů. Pokud chcet ušetřit za správu účtu, porovnejte si náklady na založení a vedení účtu, které mohou být i zdarma. Více se dozvíte na stránce o běžných účtech.

Spořící účet je speciální forma účtu, při které bezpečně zhodnocujete finanční prostředky vysokým spořícím úrokem. Více se dozvíte na stránce o spořících účtech.

Investiční účet

Investiční účet nabízí možnost obchodovat na různých trzích. Lze tak výrazně zhodnotit finanční prostředky ovšem s vysokým rizikem. Více se dozvíte na stránce o investičních účtech.